Jeszcze tylko do 31 marca trwa nabór zgłoszeń do XVIII edycji konkursu „Kraków bez barier”. Akcja promuje osoby, instytucje i firmy, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami w Krakowie.
Początkowo ideą konkursu było promowanie nowoczesnych rozwiązań w architekturze i budownictwie, które miały zwiększać przyjazność budynków oraz przestrzeni publicznej dla wszystkich mieszkańców, w tym także dla osób z różnego typu niepełnosprawnościami. Głównym celem było zwrócenie uwagi na kwestie związane z dostępnością i likwidowaniem barier architektonicznych.
Obecnie, poza obszarem związanym z budownictwem i architekturą, w konkursie nagradzane są osoby, firmy, organizacje i zespoły badawcze, które swoimi innowacyjnymi działaniami promują Kraków i sprawiają, że życie osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście staje się bardziej komfortowe i lepsze.
W tegorocznej edycji konkursu dodatkowo nagrodzone zostaną również osoby, których zgłoszenia otrzymają nagrody główne w konkursie.
Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach:
- Budownictwo dostępne, w obszarze
- obiekty użyteczności publicznej
- przestrzeń publiczna
- obiekty zabytkowe
- przestrzenie zabytkowe
- Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze
- Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami
- Osobowość roku
- Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.
Jak przesłać zgłoszenie?
Zgłoszenia należy przesłać do 31 marca, przesyłając pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Polityki Społecznej, Równości i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków, z dopiskiem: „Kraków bez barier” 2024. Wniosek można przekazać też drogą elektroniczną na adres: sz.umk@um.krakow.pl.
W formularzu należy podać numer telefonu kontaktowego osoby/instytucji zgłaszającej.
Zgłoszeń dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr od 1–4 (w zależności od wybranej kategorii) do regulaminu oraz uzupełnienie formularza podpisem osoby zgłaszającej.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa.
Udostępnij :